vilniausgatve.lt | 2015.06.10

Kraujo davimas tai mažas žingsnis žmogui, tačiau ligoniui tai tampa dideliu žingsniu išgijimo link


Netrukus jau tradiciniu tapęs Nacionalinio kraujo centro organizuojamas neatlygintinos kraujo donorystės turas pradės savo kelionę po šalies miestus. Kiekvienais metais turas sulaukia vis didesnio susidomėjimo, o donorų, draugų bei rėmėjų gausėjimas – akivaizdus įrodymas, kad smarkiai keičiasi visuomenės požiūris į neatlygintiną kraujo donorystę. Birželio 11 d. Vilniuje prasidėsiantis turas turės dar vieną draugą – „Spurgų parduotuvę“, įsikūrusią Vilniuje „Gedimino 9“ prekybos centre.

Kaip sako įmonės atstovė Diana Majūtė, „Spurgų parduotuvė“ – dar labai jauna, tad ir prisijungė pirmą kartą. „Džiaugiamės, kad tai galime daryti mūsų veiklos pradžioje, kuomet dar augame ir stiprėjame. Gerą pavyzdį savo darbuotojams parodė įmonės vadovas prieš turą pirmą kartą tapęs neatlygintinu kraujo donoru. Tikimės, kad tai taps motyvacija ir kitiems žmonėms tapti neatlygintinų kraujo donorų bendruomenės nariais.“

ve.ltwww.ve.lt nuotr.

Diana sako, kad kiekvieną dieną kažkam tenka atsakyti į klausimą – “ mirti ar gyventi?”, o kraujo dovanojimas gali padėti labai aiškiai pasakyti, kad ligonis privalo pasveikti ir gyventi. “ Tai daugiau nei pakankama priežastis tapti donorais. Deja, šiandien dar ne visi supranta, kaip paprasta gali prisidėti prie donorystės. Taigi kiekvieno iš mūsų ryžtas, mažas žingsnis kažkam gali tapti dideliu žingsniu išgijimo link.”

Lietuvoje kraujo donorais gali būti per 600 tūkstančių žmonių, tačiau kraują aukoja tik apie 6 procentus. Kaip jūs manote, kodėl Lietuvoje tokia situaciją? Ką reiktų daryti, kad situacija keistųsi? – klausiame “ Spurgų parduotuvės” atstovės.

“Žmones reikia informuoti, sudominti ir motyvuoti. Lengva ir suprantama kalba. Svarbu, kad jie įsisąmonintų, koks prasmingas gali būti jų įnašas ir kaip lengva kažkam išgelbėti gyvybę. Juk visi esame susiję nematomais saitais. Kiekvienas iš mūsų esame bendruomenės dalimi, o jos noriai privalo vieni kitiems padėti. Tik taip tapsime dar stipresni ir sveikesni.”

Prie neatlygintinos kraujo donorystės prisijungusi “ Spurgų parduotuvė” birželio 11 d. Vilniuje kiekvienam neatlygintinai kraujo davusiam geradariui ketina padovanoti po savo gardų gaminį. “Donorus vaišinsime spurgomis. Tai bus mūsų nors ir nedidelis, tačiau tai įnašas prisidedant prie gražios ir reikšmingos akcijos. Norime donorams pasakyti nuoširdų „ačiū“ – jų ryžtas keičia pasaulį į gerąją pusę.

Komentuoti

Lietuva delne NERF arena TODOBOX