vilniausgatve.lt | 2015.06.08

Lietuvoje prasideda antrasis irklenčių sezonas


Praėjusią vasarą į Lietuvą nematytą sportą atvežę irklenčių klubo „Sup-board” įkūrėjai tikina, kad su irklentėmis susipažinusių – jau nemažas būrys, o sparčiai augantis susidomėjimas skatina veiklą plėsti. Šią vasarą irklentes galės išmėginti ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Klaipėdos, Nidos, net Kelmės gyventojai. Be to, ketinama pasiūlyti ir kitų neįprastų užsiėmimų, kaip, pavyzdžiui, joga ar plaukimas irklente su šunimi.

„Mums pavyko įrodyti, kad irklentės nėra tik Havajuose tinkamas sportas – pernai irklentėmis plaukė šimtai vilniečių ir miesto svečių. Smagiausia, kad netrūko norinčių išbandyti – tai įrodo, kad lietuviai yra atviri naujovėms, o pabandę norėdavo sugrįžti dar kartą, – sako vienas iš irklenčių klubo „Sup board“ įkūrėjų Justas Pipiras. – Iš tiesų, įdomu tai, kad mūsų tautiečiams plaukimas irklente yra pažįstamas – baltų tautos nuo senų laikų irstėsi luotais. Galbūt – tai irklenčių sporto sėkmės Lietuvoje paslaptis“.

Organiztorių nuotr.

Veiksmažodis „supinti“ vandens pramogų mėgėjams reiškia ne tik kasų pynimą ar narpliojimą, tai – ir plaukimas irklente, t. y. angliško žodžių junginio „stand up paddle“ trumpinys. Šios sporto šakos kilmės šalis – Havajai, kur plaukioti irklentėmis pradėta dar 1960-aisiais, o havajietiškai irklentės skamba Hoe he’e nalu (irkluoti plaukiant banga). „Plaukimas irklente yra viena paprasčiausių sporto šakų. Jai nereikia jokios specialios aprangos, plaukti galima tiek ežere, tiek jūroje, o pirmą kartą atsistojus ant irklentės, po pusvalandžio dažniausiai jau drąsiai iriamasi vandeniu. Irklentė yra stabili ir nevirsta taip lengvai, kaip baidarės ar kanojos, todėl tai dar ir saugu“, – patirtimi dalijasi irklenčių sporto pradininkas Lietuvoje Ignas Kazlauskas. Jis priduria, kad „supinimas“ naudingas sveikatai, nes plaukiant irklente dirba visas kūnas, o aktyviai iriantis, per valandą galima sudeginti kelis šimtus kalorijų.

Organizatorių nuotr.

Visai neseniai „supinimo“ džiaugsmą atradęs Lietuvos jogos asociacijos pirmininkas ir Kauno jogos studijos vadovas Vytis Zabulėnas neabejoja, kad irklentės patiks kiekvienam: „Pirmą kartą atsistojus ant irklentės dreba kojos, po 15 minučių nustoji žiūrėti į pėdas ir pradedi dairytis aplink, pastebi miesto detales, matomas tik iš upės pusės. Jau įgudus, norisi išbandyti vakarinį plaukimą, kuris padeda atsikratyti per dieną sukaupto streso, garantuoja gerą miegą ir efektyvią viso kūno mankštą, po kurios juntamas lengvas maudimas neįprastose kūno vietose – viskas gerai, tai tik gilieji kūno raumenys „džiaugiasi“, kad savininkas jų nepamiršo. Produktyvią dieną garantuoja ir rytinis pasiplaukiojimas, kuriam neatsispiria tikrieji irklenčių entuziastai“. V. Zabulėnas žada aktyviai prisidėti prie irklenčių klubo kūrėjų – sekmadieniais poilsio ir seminarų centre „Dubingiai“ ves sup-jogos užsiėmimus, ketvirtadienio rytais užsiėmimai vyks ir Kaune, taip pat galima tartis pagal individualius užsakymus. Vyčio teigimu, irklentė – tai pats geriausias sporto klubas ir visavertis treniruoklis šiltuoju metų laiku. Sup-joga apjungia fitneso, pilateso, kalanetikos, kineziterapijos metodus, sutvirtina kūną, padeda atsikratyti ne tik streso, bet ir antsvorio. Jogos ir irklenčių derinimas ilgainiui žmogų paverčia visai kita asmenybe – pozityvia, energinga, į viską žiūrinčia paprasčiau.

Organizatorių nuotr.

Viena netikėčiausių irklenčių klubo įkūrėjų idėja – sezono atidarymas, kurio metu organizatoriai kviečia su irklentėmis plaukti ne tik žmones, bet ir šunis. Ši mintis gimė I. Kazlauskui, kuris jau kelias žiemas Norvegijos šiaurėje su šunų kinkiniais vežioja svečius iš viso pasaulio. Renginio metu bus kelios estafetės, pavyzdžiui, apiplaukti plūdurą. Itin svarbu, kad šeimininkas ir jo augintinis visą laiką būtų vienoje pozicijoje, kadangi kitaip kažkuris atsidurtų vandenyje. Po sezono atidarymo socialiniame tinkle „Facebook“ bus renkamas gražiausias šuo irklentininkas. Irklenčių sezono atidarymas įvyks birželio 11 d., 19 val., poilsio ir seminarų centre „Dubingiai“ (Giraičių km. 8, Dubingių sen.). Norintys išmėginti savo ir keturkojo draugo galimybes, gali registruotis el. paštu [email protected] Palaikymo komandos bei žiūrovai taip pat laukiami. Irklenčių klubas „Sup-board“ renginį organizuoja kartu su projektu „Rogių šunys“. Pastarojo iniciatoriai irklenčių sezono atidarymo metu plaukdami su savo šunimis ne tik rodys pavyzdį atvykusiems, bet ir ruošia specialią programą.

Visi, norintys išbandyti paprastą plaukiojimą irklentėmis, kviečiami prisijungti prie irklenčių klubo organizuojamų treniruočių, kurios vyksta kiekvieną trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį Vilniuje. Plaukimo starto vieta – Verkių malūnas, o pabaiga – Baltasis tiltas, pradžia –19 val. Registruotis galima tel. nr. 861150066 arba el. p. [email protected]

Daugiau informacijos apie irklentes ir irklenčių klubą „Sup-board“.

Komentuoti

Lietuva delne NERF arena TODOBOX