vilniausgatve.lt | 2014.10.14

Mažos sostinės bendrovės keliasi į loftus


Vilniaus nekilnojamojo turto rinkoje įsivyrauja nauja tendencija – mažos bendrovės, ieškančios patalpų biurams, vis dažniau kraustosi į loftus, pastebi nekilnojamojo turto ekspertas, agentūros „Ober-Haus“ Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada.

loftasConcept Lofts nuotr.

„Mažų verslų savininkai Vilniuje dažnai nebepasitenkina patalpomis įprastiniuose biurų pastatuose ar privačiuose namuose ir keliasi į loftus. Ypač dažnai taip elgiasi verslai, kurių veikla vienaip ar kitaip yra susijusi su kūryba: užsiimantys reklama, interjero dizainu, architektūra, įvairiais pardavimais. Tokių verslų savininkai mąsto progresyviai, suvokia, kaip svarbu verslui kurti išskirtinį, šiuolaikišką įvaizdį, sudominantį klientus. Tokį įvaizdį susikurti padeda įsikūrimas lofte“, – sako M. Čiulada.

Jo teigimu, biurams tinkančių loftų pasiūla Vilniuje kol kas yra labai ribota: paklausa ją stipriai lenkia. Todėl netolimoje ateityje gali atsirasti naujų loftų projektų.

Architektai kaip ypatingą loftų pranašumą išskiria plačias jų transformacijos galimybes.

„Loftų erdvės pasižymi plačiomis transformacijos galimybėmis, todėl įsigijus ar išsinuomojus loftą lengva jį transformuoti į būtent tokį biurą, kokio norima. Ypač loftuose norintiems įsikurti verslams patrauklus yra zonų suskaidymas į antresolės patalpas ir pagrindinę erdvę – tai leidžia poilsio zoną ar vietą ramesniam darbui įkurdinti skirtingame lygyje negu pagrindinę patalpą“, – teigia įmonės „Devyni architektai“ architektė J. Liubartaitė.

Šiuo metu Vilniuje vystomi du mažųjų loftų, kuriuos galima transformuoti į biurus, projektai. Projekto „Radio Lofts“ darbai Naujamiestyje pradėti vasarą, o sostinės Kalvarijų gatvėje prieš metus pradėti vystyti projekto „Microlofts“ būstai.

Komentuoti

Lietuva delne NERF arena TODOBOX