vilniausgatve.lt | 2015.06.09

Sostinę sudrebino urbanistinės multi-sporto varžybos „Vilnius Challenge“


Šeštadienį visą Vilniaus miestą užkariavo beveik 1,6 tūkst. multi-sporto entuziastų bei naujokų iš Lietuvos ir 8 užsienio šalių – sostinėje septintą kartą vyko gausiausios pasaulyje urbanistinio multi-sporto varžybos „Vilnius Challenge“. Šiemet renginys dalyvius pasitiko naujovėmis, kadangi vietoje trijų trasų dalyviai varžėsi keturiose: Žalioje, Mėlynoje, Raudonoje ir Juodoje.

„Šiemet varžybose sulaukėme rekordinio vaikinų, merginų ir mišrių komandų skaičiaus – beveik 1,6 tūkst. dalyvių, iš kurių net trečdalis merginos ir net pusė – kasmet sugrįžtančių multi-sporto mėgėjų. Šie skaičiai ir dalyvių emocijos, nesvarbu, ar jie įveikė trasą ir kirto finišo liniją, ar patyrė tik dalį nuotykio, rodo, kad Lietuvoje turime vis daugiau šio sporto entuziastų, kurių neišgąsdino ir pirmasis vasariškas karštis, – sako multi-sporto varžybų „Vilnius Challenge“ vienas iš įkūrėjų Vytenis Benetis, prisimindamas, kad pirmose varžybose dalyvavo vos daugiau nei 250 dalyvių.

VILNIUS challenge 2015 (20)VILNIUS challenge nuotr.

Varžybose multi-sporto profesionalai įveikė 55 kilometrų, mažiau patyrę sportininkai ir mėgėjai – 30 ir 40 kilometrų, naujokai – 15 kilometrų ilgio trasas, kurios pareikalavo 1-9 valandų ištvermės: dalyviai orientavosi Vilniaus mieste, važiavo dviračiais, įveikė bėgimo, požemių, plaukimo, irklavimo bei riedučių rungtis.

„Dviračiai, riedučiai senamiestyje, bėgimas Sapieginės miško kalvomis, užduotys Žvėryne, orientavimasis Karoliniškių kalvų šlaitais, aplankytas Vingio parkas, bunkeriai, požemiai, Tauro kalnas, plaukimas su plaustu Nerimi ir daugybė kitų, per kelias valandas aplankytų, sostinės vietų bei atliktų užduočių. Pamačiau visai kitokį Vilnių, – pasakoja vienas iš „Vilnius Challenge“ raudonos trasos dalyvių, su komandos draugu įveikęs keliasdešimt kilometrų nuotykį varžybose. – Kitąmet prieš varžybas pasportuosime ir pasitreniruosime stipriau – bandysime įveikti visą trasą.“

VILNIUS challenge 2015 (23)VILNIUS challenge nuotr.

Sudėtingiausią Juodą trasą pasirinkę dalyviai turėjo įveikti papildomų, įvairesnių užduočių – su dviračiais rankose virve persikelti nuo vieno Vilnelės kranto iki kito, įveikti virvės rungtį nuo Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės iki Baltojo tilto, bėgti su baidarėmis Žvėryno požeminėmis pėsčiųjų perėjomis ir vėliau įveikti beveik 5 kilometrų plaukimo etapą, nuolat orientuotis mieste. Šios trasos multi-sporto profesionalai ir mėgstantys didelius iššūkius dalyviai per 8-9 valandas įveikė daugiau nei 60 kilometrų ir pirmieji vyrų kategorijoje finišavo Gediminas Morėnas ir Gytis Šumskas, moterų – Miglė Mačionytė bei Ieva Baltriukaitė, o mišrioje visą laiką pirmavo bei nugalėjo daugkartiniai šios klasės nugalėtojai Dainius Mačiulis bei Ramunė Arlauskienė.

VILNIUS challenge 2015 (32)VILNIUS challenge nuotr.

Visų trasų nugalėtojams prizus įsteigė vila „Preilos krantas“, sporto prekių parduotuvės „Prosport.lt“, „Expedition“ ir „Lukla“, „Neregėta Lietuva“, sporto akademija „Get fit“ ir kiti. Taip pat, stipriausiai Juodos trasos vyrų komandai atiteko kelialapis į multi-sporto „Varšuva 2015“ varžybas Lenkijoje.

Dalyvių rezultatai skelbiami varžybų svetainėje.

„Vilnius Challenge“ – pirmosios urbanistinės multi-sporto varžybos Lietuvoje. Pirmą kartą Vilniuje 2009 metais vykusios varžybos sutraukė 250 dalyvių, kurie išbandė jėgas 20 km ir 60 km trasose. Pernai renginys sulaukė daugiau nei 1300 entuziastų iš 15 pasaulio valstybių. Šiais metais varžybose dalyvavo beveik 1600 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Komentuoti

Lietuva delne NERF arena TODOBOX